Polícia Slovenskej republiky upozornila pred niekoľkými dňami na neznámeho muža, pohybujúcom sa po rôznych miestach v našej krajine. Navštevuje herne so zámerom ukradnúť peniaze. Ide pravdepodobne o občana Rumunska. 

Neznámy páchateľ okradol v sobotu 22. júla v čase od 18.30-19.00 h krupierku v herni na Námestí Republiky v Lučenci. Jej nepozornosť využil zahováraním, bozkávaním na líce a ruku, zamieňal peniaze a počas tohto jej ukradol z barového pultu z voľne položenej peňaženky 1120 eur. O niekoľko dní neskôr opäť úradoval na inom mieste, kde v herni ukradol ďalšie peniaze. Polícia preto upozorňuje zamestnancov herní, aby boli obozretní a nenechali sa okradnúť o peniaze.

Neznámy muž komunikoval lámavou angličtinou. Podľa všetkého ide o občana Rumunska. Po meste Lučenec sa pohyboval na osobnom aute striebornej farby, značky VW Sharan Combi. Podľa informácií sa vo vozidle nachádzalo viac osôb.

Polícia po páchateľovi intenzívne pátra. V prípade, že o ňom máte akékoľvek informácie alebo ste ho niekde s týmto vozidlom videli, kontaktujte ihneď políciu na linke 158, prípadne na ktoromkoľvek oddelení policajného zboru. Za krádež mu hrozí trest odňatia slobody na dva roky.

Osobné vozidlo páchateľa z kamerového záznamu

Zdroj/Foto: KR PZ BB  | Ilustračná foto: omeste.sk