Cudzinecká polícia vykonáva neustále razie, ktorými sa snažia odhaľovať nelegálne zamestnaných cudzincov v našej krajine. Jednu veľkú vykonali v bratislavskej firme, kde mali podozrenie o tejto činnosti. Na mieste zadržali až 12 ľudí, ktorí tu nemali ani len povolenie na pobyt. Čo s nimi bude? 

V Bratislave sa 17. januára odohrala veľká policajná razia, kde polícia prehľadala jednu zo spoločností, kde nelegálne pracovali cudzinci. Išlo o sklady na Starej Vajnorskej, kde vyrazili policajti celú situáciu preveriť.

Po vykonaní kontroly v hale zistili, že ich poznatky sa potvrdili a pracovalo tam naozaj niekoľko cudzincov, ktorí na to nemali povolenie. Firma si dovolila zamestnávať 12 Ukrajincov, ktorí mali síce poľské víza, no nie povolenie v našej republike. Aj napriek neustálym kontrolám to považuje polícia za drzosť, že si toto firmy stále dovolia.

Polícia týchto ľudí predviedla na oddelenie cudzineckej polície a následne boli všetci z nich vyhostení. Majú sedem dní na to, aby našu krajinu opustili a na jeden rok majú zákaz vstupu nielen na Slovensko, ale do celého Schengenského priestoru. Cudzinecká polícia v plnení svojich úloh bude pokračovať aj naďalej a každú informáciu o nelegálnej práci cudzincov bude preverovať.

Zdroj/Foto: Facebook/Polícia SR

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.