Horský priechod Príslop bol dlhé roky v zlom stave. Predstavoval nebezpečenstvo pre vodičov hlavne v zimných mesiacoch, kedy bola zvýšená možnosť šmyku, zosuvu či zrážky vozidiel. Po odklonení dopravy z Podbiela, kvôli rekonštrukcii tamojšieho mostu, cesta na Príslope neuniesla zvýšený nápor a došlo k zosuvu vozovky.

Za pomoci Igora Janckulíka, poslanca NR SR, ktorý na Ministerstve dopravy, výstavy a regionálneho rozvoja SR bojoval za urýchlenie opravy sa začala rekonštrukcia priechodu Príslop. Práce na úseku  boli ukončená v júli tohto roka. Finančné náklady na jej opravu dosiahli takmer 1 800 000 eur. Onedlho sa však táto suma zrejme navýši, keďže neznámy páchateľ si postupne odnáša betónové kocky, ktoré sú súčasťou vozovky.

„Pomôžme spolu nájsť páchateľa, ktorý na horskom priechode Príslop kradne betónové kocky,“ vyzýva občanov Igor Janckulík.

V súčasnosti sa zvažuje podanie trestného oznámenia na neznámeho páchateľa. Ak ste videli niekoho podozrivého, prípadne viete o koho sa jedná, kontaktujte našu redakciu, alebo políciu. Mali by sme si viac vážiť prácu, ktorú za nás a pre nás vykonávajú iní. Vozovka ako aj všetky jej časti predsa slúžia nám všetkým.

Zdroj: Facebook, Autor|Foto: Igor Janckulík