Prognózy o tohtoročnej zime boli v poslednej dobe rôzne. Jedni predpovedali veľmi tuhú zimu, druhí tvrdili opak. Meteorológovia z portálu Accuweather vidia nastávajúcu zimu v Európe takto! 

Podľa nich sa očakáva, že zima začne na severe a severozápade Európy búrlivým počasím, s občasným silným vetrom a početnými zrážkami. Naše územie by sa malo byť zo začiatku nachádzať v normále. Juh Európy však bude naďalej trápiť mimoriadne sucho.

Na území Slovenska sú očakávané spočiatku priemerné, ba až slabo nadpriemerné teploty a tiež relatívne pokojné počasie. Pretrvávať by malo približne polovicu zimy. Chladné a veterné počasie hlási svoj návrat do strednej Európy v závere zimy a teda koncom decembra a vo februári. Početnejšie snehové zrážky a dlhodobo chladnejšie počasie môžeme očakávať podľa všetkého až v novom roku 2018.

Portál imeteo.sk však podotýka, že ide len o dlhodobé prognózy, ktoré poukazujú na dlhodobý trend počasia. Skutočnosť môže nakoniec úplne iná. Zo štatistického a dlhodobého hľadiska sa dá vyvodiť aj daná prognóza.

Zdroj: imeteo.sk, accuweather.com | Ilustračná foto: pixabay.com