Len nedávno Slovenskom otriasol škandál s podvodnými telefonátmi so zahraničnými predvoľbami, ktoré obrali ľudí o desiatky či stovky eur. Tento raz podvod prichádza so slovenskou predvoľbou +421.

O podvode informovala Stredoslovenská energetika na svojej stránke, pretože podvodníci sa upriamili na ich zákazníkov. Zavádzajúce telefonáty sú realizované neznámou osobou, ktorá nátlakovým spôsobom oznamuje zákazníkom, že na ich odbernom mieste bol zistený neoprávnený odber elektriny.

“Volajúci vyzýva na okamžitú úhradu zmluvnej pokuty a v prípade, že zákazník odmieta zaplatiť alebo vyžaduje viac informácii, vyhráža sa nahlásením neoprávneného odberu na polícii. Vystupuje agresívne a argumentuje tým, že zákazník pácha trestný čin,” informuje SSE.

Ide o nasledovné telefónne číslo: +421 971 217 265. Ak ste si náhodou našli zmeškaný hovor z tohto čísla, v žiadnom prípade nevolajte naspäť, pretože ide o číslo so zvýšenou tarifou a pri vytočení napokon zistíte, že ani neexistuje.

„Stredoslovenská energetika nerealizuje takéto hovory, preto vystríhame našich zákazníkov, aby boli opatrní v prípade, že niekto podobným spôsobom žiada úhrady“, povedala Michaela Krivá, hovorkyňa SSE. Zároveň upozorňuje zákazníkov, aby telefónne číslo s predvoľbou „0971“ nedvíhali a ak ho zodvihnú, aby v žiadnom prípade nerealizovali platbu, ktorú ich volajúci núti uhradiť.

Zdroj: sse.sk | Ilustračná foto: Pexels

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Mladá a ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá sa zaujíma o všetko, čo sa deje okolo nej a má potrebu upozorniť na to aj svoje okolie. Miluje písanie a ak náhodou nepíše nejaký článok, rada si prečíta dobrú knihu.