Evil real estate agent being glad of palming off a fake contract to his clients

V Trnavskom kraji v posledných dňoch rapídne stúpol počet okradnutých a oklamaných seniorov. Kým v prvých mesiacoch zaznamenala polícia mesačne jeden prípad, v apríli a v máji sa tento počet zvýšil na 6 okradnutí. Polícia v tomto kraji momentálne eviduje 17 prípadov, kedy neboli seniori obozretní a podvodníkom naleteli.

Najviac zásahov sa podarilo podvodníkom urobiť  v Trnavskom okrese, v okrese Dunajská Streda a Piešťany. Podvodníci sa nevyhli ani Galante, Skalici a Leopoldovu. Svoju činnosť však môžu rozšíriť aj na ďalšie okresy či kraje, preto je obzvlášť dôležité, aby ste si na svoj majetok dávali veľký pozor.

Pri odhaľovaní podvodu dokáže seniorom pomôcť aj to, kedy im podvodníci zavolajú. Doposiaľ totiž volali len v ranných a večerných hodinách.

Podvodníci sú úspešní vďaka tomu, že sa predstavujú ako známi, alebo ako rodina niekoho z blízkych. V niektorých prípadoch sa dokonca predstavujú ako lekári, ktorí sa starajú o zraneného rodinného príslušníka. Na začiatku telefonátu sa väčšinou predstavia ako MuDr. Molnár, MuDr. Matuška alebo MuDr. Martinka.

Hlavným cieľom týchto podvodníkov je získať peniaze, pričom vždy si vymyslia iný dôvod na čo ich potrebujú. Pred telefonátom si napríklad dokonale premyslia príbeh o nehode, vďaka ktorej je príbuzný seniora v nemocnici vo veľmi vážnom stave a súrne potrebuje peniaze na liečbu. Podvodníci sú obozretní a myslia aj na to, aby nezlyhali. Seniorom volajú niekoľkokrát po sebe a tým im zoberú možnosť, aby si dokázali tieto skutočnosti overiť. Keďže sú seniori veľmi dôverčiví, peniaze sú schopní poslať aj po úplne cudzej osobe, alebo ich priniesť na požadované miesto.

Nezvyčajné nie je ani vydávanie sa podvodníkov za elektrikárov, plynárov alebo úradníkov, ktorí sa dokážu veľmi ľahko dostať do domácnosti. Stále sa darí aj tradičným klamárom, ktorí predávajú rôzne produkty s cieľom uzatvoriť ,,výhodnú“ kúpu. V tomto prípade dokáže len máloktorý senior odolať ich nátlaku a nevybudovať si s nimi dôveru. Medzi najhoršie prípady patrí scenár, kedy si senior pustí podvodníkov až do domu a tí ho pripravia o celoživotné úspory.

Polícia preto vyzýva nielen seniorov, ale najmä ich blízkych, aby boli obozretní a cudzím ľudom neverili. V prípade akéhokoľvek podozrivého telefonátu by mali zavolať na políciu a o všetkom ich včas informovať.

Zdroj: trnavskyhlas.sk | Foto: trnavskyhlas.sk

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.