Ilustračná foto

POZOR! Výstrahy 1. a 2. stupňa pred nízkymi teplotami, snehovými jazykmi a závejmi a vetrom platia aj naďalej. Varoval pred nimi Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). Platiť budú počas tohto víkendu. 

Výstraha 1. a 2. stupňa pred nízkymi teplotami platí počas soboty 3. marca a nedele 4. marca nasledovne:

  • Banskobystrický kraj (výstraha 2. stupňa)
  • Trenčiansky kraj (výstraha 1. stupňa)
  • Prešovský kraj (výstraha 2. stupňa)
  • Košický kraj (výstraha 2. stupňa)
  • Žilinský kraj (výstraha 2. stupňa)

NÍZKE TEPLOTY

zdroj: shmu.sk

Nízke teploty 2. stupňa by mali podľa informácií SHMÚ trvať od 3. 3. 2018 22:00 do 4. 3. 2018 08:00. “V týchto krajoch sa OJEDINELE očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu -20 až -23 °C. Silný mráz predstavuje nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch. Očakávaný mráz je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý a pravdepodobnosť poškodenia organizmu je vysoká,” informuje SHMÚ.

Nízke teploty 1. stupňa by mali podľa informácií SHMÚ trvať od 3. 3. 2018 22:00 do 4.3.2018 08:00. “V týchto krajoch sa OJEDINELE očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu -15 až -19 °C. Nízka teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch. Očakávaný mráz nie je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý, ale môže spôsobiť poškodenie zdravia,” informuje SHMÚ.

SHMÚ súčasne vydal výstrahy 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi počas soboty 3. marca v Košickom a Prešovskom kraji vetrom v Košickom kraji.

SNEHOVÉ JAZYKY A ZÁVEJE

zdroj: shmu.sk

Trvať by podľa SHMÚ mali od 3. 3. 2018 od 00:00 do 18:00. “V týchto krajoch sa OJEDINELE očakáva tvorba snehových jazykov. Tvorba snehových jazykov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity.Výskyt snehových jazykov je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,” informuje SHMÚ.

VIETOR

zdroj: shmu.sk

Trvať by mal podľa SHMÚ od 2. 3. 2018 21:00 do 3. 3. 2018 18:00. “V tomto kraji sa MIESTAMI očakáva tvorba snehových jazykov. Tvorba snehových jazykov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt snehových jazykov je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,” informuje SHMÚ.

Zdroj/Foto: shmu.sk, ilustračné foto/pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.