POZOR! Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informoval prostredníctvom svojej oficiálnej webovej stránky o stiahnutí lieku na liečbu ochorenia dýchacích ciest. Nemáte ho náhodou doma aj vy?

ŠÚKL o stiahnutí výrobku z úrovne distribučných spoločností a lekární informoval v stredu 18. októbra. Sťahuje sa liek Theraflu Forte 1000 mg/200 mg/12,2 mg prášok na perorálny roztok plo por 10×1000 mg/200 mg 12,2 mg (vre.papier/LDPE/Al/ionomér) s číslom šarží: 7FW0108, 7FW0194, 7FW0107.

“Dôvodom stiahnutia predmetných šarží lieku z trhu je možné riziko prítomnosti cudzorodých častíc v lieku,” uviedol sukl.sk.

Ilustračná foto | Zdroj: youtube.com

Liek Theraflu Forte sa používa na krátkodobú úľavu od príznakov prechladnutia, zimnice a chrípky, ak sú kombinované s miernou až stredne silnou bolesťou a/alebo horúčkou a kongesciou nosovej sliznice. Liek má tiež expektoračný účinok na produktívny kašeľ. Je určený len pre dospelých, starších pacientov a dospievajúcich starších ako 16 rokov.

Vzhľadom na to, že na liečbu ochorenia horných dýchacích ciest sú dostupné aj iné lieky, stiahnutím tohto lieku nie je ohrozená dostupnosť liečby pacientov.

Zdroj: sukl.sk | Ilustračná foto: Facebook, YouTube