POZOR! Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozornil v piatok 20. októbra prostredníctvom svojej oficiálnej stránky na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii.

Tie nahlásil do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolný orgán v Spojenom kráľovstve. Ako však upozornil hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas: “Je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj v Slovenskej republike.” 

Ide o tieto výrobky:

1. Body Lotion Revelation – Toning care  – lotion na zosvetlenie pokožky, značky Supreme White Paris, neuvedenou výrobnou dávkou a čiarovým kódom 3 7602 12 790102, pôvodom z Francúzska.

Výrobok obsahuje hydrochinón (5%).

2Body Lotion High Quality – Toning care  – lotion na zosvetlenie pokožky, značky Supreme White Paris, neuvedenou výrobnou dávkou a čiarovým kódom 3 7602 12 790324, pôvodom z Francúzska.

Výrobok obsahuje hydrochinón (5%).

Vo vyššie uvedených výrobkoch sa nachádza látka hydrochinón, čo je v rozpore so  zoznamom látok, ktoré nesmú byť zložkami kozmetických výrobkov a tiež so zoznamom látok, ktoré nesmú byť prítomné v kozmetických výrobkoch, s výnimkou tých, ktoré podliehajú stanoveným obmedzeniam nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch v znení neskorších predpisov.

“Hydrochinón je látka, ktorá je určená len na profesionálne použitie a môže sa požívať iba do výrobkov na nechtový dizajn. Výrobok môže spôsobiť kožné alergie, “ informoval uvzsr.sk.

Zdroj/Foto: uvzsr.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.