POZOR! Z trhu sa sťahuje liek na vysoký krvný tlak. O jeho stiahnutí informoval Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) vo štvrtok 7. decembra prostredníctvom svojej oficiálnej webovej stránky. 

Z úrovne distribučných spoločností a lekární sa sťahuje liek Losartan Zentiva 50 mg filmom obalené tablety, tbl flm 30×50 mg (blis.PVC/PVDC/Al), s číslom predmetnej šarže 2110517. Dôvodom stiahnutia uvedenej šarže lieku z trhu je možný výskyt chybného balenia lieku.

Liek Losartan Zentiva 50 mg obsahuje liečivo draselnú soľ losartanu. Losartan patrí do skupiny liekov známych ako antagonisty receptora angiotenzínu II.

Angiotenzín II je látka produkovaná telom, ktorá sa viaže na receptory v krvných cievach, čo spôsobuje ich zúženie. To vedie k zvýšeniu krvného tlaku. Losartan zabraňuje väzbe angiotenzínu II na tieto receptory, čím spôsobuje uvoľnenie krvných ciev, čo následne znižuje krvný tlak.

“Dostupnosť liečby pre pacientov týmto rozhodnutím ohrozená nie je, na trhu sú pacientom k dispozícii iné šarže tohto lieku,” informoval sukl.sk.

Zdroj: sukl.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.