Mesiac po vražde novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej malo dôjsť k zmene nielen vo vláde, ale aj v uliciach našej krajiny. Organizátori sa ale rozhodli konať inak, z čoho ostanú prekvapení všetci, ktorí plánovali ísť v piatok pochodovať.

Ak ste plánovali vyjsť v piatok do ulíc kvôli pochodu Za slušné Slovensko, zrejme vás sklameme. Organizátori totiž prostredníctvom tlačovej správy a Facebooku dali na známosť, že zhromaždenia, ktoré sa mali konať 23. marca, nebudú. Avšak krajinu obehla aj informácia o tom, že sa stretnutia uskutočnia, no len vo forme tichých pochodov.

Dôvodom zrušenia zhromaždení malo byť vymenovanie novej vlády, ktorú schválil prezident Andrej Kiska.  “Teraz sme sa dostali do bodu, kedy vidíme, že nasledujúce kroky spoločnosť delia a z občianskej pozície vieme povedať, že sú kroky, ktoré sa majú diať na ulici a kroky, ktoré sa majú diať v parlamente. Sú okamihy, ktoré nie sú jednoduché, ale aj o tomto je sloboda, zodpovednosť a slušnosť. Slušní občania rešpektujú ústavu,” píše sa vo vyjadrení organizátorov na facebookovej stránke Za slušné Slovensko.

Zdroj/Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.