Ilustračná foto

Voľné víkendové dni sú pred nami a s ich príchodom sa ustáli i počasie na celom našom území. Po daždi a snežení môžete preto očakávať sériu stabilnejších dní. Podľa meteorológov by mal priniesť víkend dokonca i slnečné lúče. 

Ako informoval portál imeteo.sk, počasie na našom území by malo byť pokojnejšie, pod vplyvom nevýrazného tlaku vzduchu, no v chladnejšom prúdení.

Počasie počas víkendu

Víkendové počasie by malo byť jasné až polooblačné. “Viac oblačnosti bude len zrána v podobe nízkej oblačnosti. Maximálne denné teploty počas víkendu vystúpia do +4°C. Na severe územia by sa však mali pohybovať väčšinou slabo pod nulou. Počas noci však s mrazmi počítajte už na celom našom území,” uviedlo imeteo.sk.

Počasie na začiatku týždňa

Začiatok týždňa by mal byť podľa predpovedí pokojnejší. Počasie by sa výrazne nemalo meniť ani v nastávajúcom týždni. “Pribudne len oblačnosti. Teploty sa budú pohybovať na maximálnych hodnotách okolo +5°C, čo sú slabo nadpriemerné teploty vzhľadom k súčasnej ročnej dobe. Viac zrážok v podobe snehu očakávajte až v druhej polovici budúceho týždňa,” dodalo na záver imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk, ilustračné foto/pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.