Prípad ako z filmu sa udial v jednej zo slovenských bankových pobočiek. Pracovníčka si vraj za spoluprácu vypýtala niečo nepredstaviteľné, čo malo zabezpečiť nielen sprostredkovateľovi, ale aj klientom lepšiu situáciu do budúcnosti. 

Národná kriminálna polícia sa zaoberá prípadom ženy, ktorá v práci žiadala obrovský úplatok. Ide o zamestnankyňu banky obvinenej z nepriamej korupcie, ktorej v súčasnosti hrozí trest odňatia slobody až na tri roky. O celom prípade informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Podľa jeho slov sa to všetko začalo v marci 2017, kedy sprostredkovateľ finančných služieb riešil v banke úver pre svojho klienta, kde celú vec prejednával s produktovou manažérkou inštitúcie. Tá ho vraj uisťovala, že schválenie daného úveru vie zabezpečiť, no nebude to zadarmo.

Pri riešení úveru sa stretli znova v máji 2017, kedy už pracovníčka banky požadovala úplatok vo výške troch percent z úveru, konkrétne išlo o sumu 13 320 eur. Podľa polície mala na túto výšku aj odôvodnenie v zmysle, že ide o ťažší prípad, pri ktorom nie je isté, že sa schváli. To ale nie je všetko, táto odmena mala zaručiť bezproblémovú spoluprácu aj v budúcnosti.

Už začiatkom roka 2018 dostal vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry dostatok podkladov na to, aby sa začalo trestné stíhanie. Až po niekoľkých mesiacoch, presne 20. marca polícia zamestnankyňu banky zadržala a v celej veci vypočula. Žena je momentálne obvinená z nepriamej korupcie a je stíhaná na slobode. V prípade, že jej bude dokázaná vina v plnom rozsahu, hrozí jej trest odňatia slobody až na tri roky.

Zdroj: FB/Polícia SR | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.