V súvislosti s prívalovými dažďami bol 13. mája vyhlásený mestom Prešov 3. stupeň povodňovej aktivity. Škody sú obrovské a najvážnejšia situácia je v lokalite Surdok. Táto oblasť sa stala neprístupnou, nakoľko v nej odplavilo prístupovú cestu. 

Silný prívalový dážď sa postaral v piatkový večer o zaplavenie nielen prístupových ciest, chodníkov, suterénov, či garáží rodinných domov, ale i verejných priestranstiev a majetku fyzických osôb. Informovali o tom noviny.sk.

V neskorých večerných a nočných hodinách pracovali na odstraňovaní vzniknutých škôd záchranné zložky. Pokračujú v nich naďalej aj počas víkendových dní.  Na doterajších prácach sa zúčastnilo niekoľko desiatok osôb, desať kusov techniky Dobrovoľníckeho hasičského zboru a tri mechanizmy Hasičského a záchranného zboru. Stavebné mechanizmy mestských mestských spoločností boli nasadené taktiež.

Ako píšu noviny.sk: „V ranných hodinách zasadal krízový štáb, ktorý situáciu vyhodnotil, rozdelili sa úlohy a zložky sa presunuli do terénu. Na vyčíslení škôd sa pracuje,“ informovala hovorkyňa mesta Prešov Veronika Kmetóny-Gazdová. Zároveň dodala, že mestská a štátna polícia bude počas víkendových dní koordinovať dopravu spolu s parkovaním áut.

Dôvodom sú pokračovacie práce na komunikáciách a parkoviskách na Sídlisku III. „Prosíme obyvateľov, aby spolupracovali pri preparkovávaní vozidiel a rešpektovali usmernenia záchranných zložiek,“ uviedla Kmetóny-Gazdová pre noviny.sk.

Počas piatkového večera bolo hasičmi zaznamenaných 14 výjazdov v celom kraji. Väčšina z nich odčerpávala vodu z pivníc a suterénov domov, no pracovali aj na odstraňovaní niekoľkých spadnutých stromov.

Problémy boli spôsobené i v doprave, najviac však v častiach Surdok, Šidlovec a na uliciach na Sídlisku III. Zásahom hasičov sa nevyhli ani ďalšie miesta Prešovského kraja. V Malom Šariši pri Prešove, Zborove v okrese Bardejov, Kapišovej pri Svidníku a v Stropkove museli hasiči odstraňovať popadané stromy z áut.

Zdroj: noviny.sk | Video, foto: Youtube, Facebook Dopravný servis PO a okolie

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.