Dojímavý príbeh z nášho mesta nenahneval a nešokoval len Topoľčancov, ale aj mnoho Slovákov. Po zverejnení celej situácie sa veci pohli a po necelom mesiaci

Na začiatku minulého mesiaca sme vás informovali, že Christián z Topoľčian je autistický chlapec, ktorý začal pred viac ako pol rokom cvičiť so známym trénerom Jozefom Pirym. “Keď som pred siedmimi mesiacmi začal cvičiť s Christiánom, sám som neveril, že s podobne postihnutým chlapcom sa podarí trénovať a že to bude mať až taký vplyv na jeho zdravotný stav. Christián je autista so stredne ťažkou mentálnou retardáciou a s mnohými ďalšími diagnózami, okrem iného myopatia, ťažká svalová hypotónia, hrudná hyperkyfóza, narušená komunikačná schopnosť … Na prvých tréningoch mal strach z lavičky , tak sme cvičili na zemi a rukami som dvíhal jeho ruky, aby sa aktivovali nervové dráhy príslušného pohybu. Neskôr bola závažím rúčka z metly. Natočili sme dve motivačné videá, ktoré majú cez 10 000 pozretí..” 

Tu by asi každý čakal šťastný koniec príbehu, no ten sa nekonal. Práve naopak. Sociálna poisťovňa sa rozhodla zakročiť. Rozhodnutie posudkovej lekárky šokovalo nielen mamu chlapca, ale aj verejnosť. Príspevok trénera zdieľalo viac ako 4-tisíc ľudí.

Zdá sa však, že vďaka obrovskému záujmu verejnosti sa veci pohnú správnym smerom. „11. mája máme znovuposúdenie – to bolo bleskové,“ oznámila pre aktuality.sk matka 19-ročného mladíka Renáta Petríkovičová Kunovská. Na nové posúdenie teda čakali necelý mesiac, pritom na to prvé viac ako 10 mesiacov.

Zdroj: omeste.sk, aktuality.sk | Foto: Facebook Jozef Píry

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.