Mesto pomaly ožíva vianočnou atmosférou a blížiacimi sa vianočnými sviatkami. K tomuto adventnému obdobiu neodmysliteľne patria aj rozprávky. V Štátnom divadle v Košiciach znova ožíva jeden z najkrajších vianočných príbehov na svete.  Nechajte pôsobiť čaro Vianoc a príďte sa pozrieť na Luskáčika.

Prvýkrát bolo toto baletné predstavenie uvedené v roku 1892 v petrohradskom divadle. Predstavenie vzniklo podľa poviedky E. T. A. Hoffmana Luskáčik a myší kráľ a spracované bolo A. Dumasom st. Rozprávkový balet v dvoch dejstvách a troch obrazoch od P. I. Čajkovského sa s blížiacimi vianočnými sviatkami vracia na scénu baletu Štátneho divadla.

Prvýkrát ho košické divadlo uviedlo 12. januára v roku 2007. Príbeh o odvážnej Klárke, ktorá si pod vianočným stromčekom nájde hračku luskáčika je príťažlivý i pre detského diváka. Rozprávka sa začína vianočnou oslavou plnou smiechu a radosti. Po oslave sa Klárke sníva sen, v ktorom Luskáčik ožíva a začína sa podivuhodné dobrodružstvo. Luskáčik víťazí v boji s myšou armádou a Myším kráľom, ktorý ho zaklial a mení sa na krásneho princa. Spolu s Klárkou sa vydávajú na ďalekú a kúzelnú cestu. Ocitnú sa v rozprávkovej krajine, kde ich vítajú hostia z rôznych krajín a kultúr. Všetci spoločne tancujú a oslavujú.

Dve predstavenia sa odohrajú už túto nedeľu 10. 12. 2017 o 11:00 a 16:00 hod, ďalšie v pondelok 11. 12. o 10:00 hod a posledné v sobotu 30. decembra o 16-tej hodine. Nechajte sa vtiahnuť do nádherného vianočného príbehu lásky a priateľstva.

Zdroj: www.sdke.sk, wikipedia, autor | Foto: autor

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.