Terezku Špilákovú poznajú už nielen Slováci, ale aj ľudia v zahraničí. Vďaka prosbe o pomoc, ktorá sa veľmi rýchlo rozšírila, sa zmobilizovalo množstvo darcov, ktorí jej ochotne darovali krv. 

Príbeh Terezky Špilákovej dojal nielen Slovákov, ale aj zahraničie. Mladé dievča, ktoré už niekoľko týždňov bojuje o svoj život so zákernou chorobou si tak po dlhšom čase vypočulo dobré správy. Jej mame Eve lekári začiatkom tohto roku oznámili, že sa Terezke začína tvoriť krv sama. Je jasné, že dievča musí stále absolvovať transplantácie, no jej stav sa zlepšuje. Jej novoročné prianie bolo podľa rodiny jediné – vrátiť sa domov na Kysuce.

Vianoce boli pre túto rodinu tými najťažšími v živote, nakoľko sa Terezka ocitla na oddelení ARO a rodina s ňou mohla byť len chvíľu. Jej otec neustále tvrdo pracuje, aby jej mama mohla byť s dcérou v nemocnici a stáť pri nej v najhoršom období života. Terezka je stále hospitalizovaná na detskej hematológii na bratislavských Kramároch a keďže sa nachádza v sterilnom režime, nemôže prijímať žiadne návštevy. Rodina ale neustále ďakuje všetkým darcom a ľuďom z celého Slovenska, ktorí ich žiadosť o pomoc zdieľali. Dievča momentálne krv nepotrebuje a čaká na to, kedy sa jej krv začne sama tvoriť.

Po zverejnení prosby o pomoc sa do nemocnice prihlásilo množstvo ľudí, ktorí mladej bojovníčke neskutočne pomohli. Ktovie, ako by na tom bola Terezka teraz bez nich. Veríme, že jej stav sa bude postupne zlepšovať a toto dievča sa napokon vráti šťastne domov.

 

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook/Terezka Špiláková, pixabay ilustračná

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.