Ilustračná foto

Mimoriadne chladné obdobie, ktoré sužovalo nielen nás, ale aj ostatné časti Európy je pomaly na odchode. Doraziť by k nám mala podľa meteorológov očakávaná jar. So zimou a celodennými mrazmi sa môžeme preto postupne rozlúčiť.

Podľa portálu imeteo.sk by sa situácia mala dostať do normálu už počas najbližších dní. Teplý vzduch by k nám mal prísť postupne, očakávať však treba zároveň aj vlhkejší vzduch, čo bude viesť k početným zrážkam. Spočiatku budú vo forme snehu, postupne však prejdu do dažďa.

Oteplenie dorazí počas najbližších dní

Tých, ktorým zima neprekážala zrejme nepotešíme, pretože pomaly, ale iste sa s ňou skutočne rozlúčime. “Studený, arktický vzduch sa postupne dostane do úzadia a do oblasti západnej Európy sa nasunie oblasť nízkeho tlaku vzduchu. Zároveň sa od Škandinávie cez Ukrajinu až nad Čiernomorskú oblasť bude rozprestierať výbežok vyššieho tlaku vzduchu,” uvádza imeteo.sk.

Podľa meteorológov sa prúdenie zmení zo severného až severovýchodného na južné až juhozápadné. Už začiatkom pracovného týždňa k nám začne prúdiť teplejší vzduch.

Od pondelka budeme bez celodenných mrazov

Ešte počas uplynulých dní, a to predovšetkým na severe a severovýchode Slovenska sa vyskytovali celodenné mrazy s teplotami okolo -6 až -10°C. Tie však na západe Slovenska pominuli už počas soboty 3. marca a postupne pominú aj na zvyšku územia.

Nedeľa 4. marca bude ešte chladnejšia. Počas nej však teploty pôjdu do plusu na väčšine západnej polovice Slovenska. V pondelok 5. marca a v utorok 6. marca už budú teploty kladné na celom území.

“Napriek otepleniu však slnečno bude len v nedeľu a v pondelok. Od utorku očakávame početné zrážky na celom území, ktoré budú spočiatku snehové, no neskôr dažďové. Teploty pôjdu postupne nahor a už v závere týždňa môžu dosiahnuť aj viac ako+10°C,“ informuje imeteo.sk.

Ako bude vyzerať počasie v závere nastávajúceho pracovného týždňa, zatiaľ modely potvrdiť nevedia, nakoľko sú vysoké neisté. Podľa meteorológov však existuje i možnosť, že k nám dorazí veľmi teplý vzduch od juhu a teploty tak vystúpia aj nad +15°C. 

Zdroj: imeteo.sk, ilustračné foto/pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.