Na Slovensku asi neexistuje nemocnica, v ktorej by niektorí lekári nebrali úplatky. Množstvo z nich však na svoje konanie doplatilo a množstvo z nich aj doplatí. Tentokrát sa stali dary osudnými primárovi nemocnice na východe Slovenska. 

Primár prešovskej nemocnice si poriadne zavaril braním úplatkov od pacientov. Za svoje konanie na oddelení klinickej hematológie si Stanislav Palášthy odpyká dvojročný trest väzenia, pričom mu Špecializovaný trestný súd dal podmienečný odklad na 18 mesiacov. Okrem toho bude musieť zaplatiť 800 eur a rok nebude môcť vykonávať svoju prácu.

Lekár poberal úplatky od pacientov a ich príbuzných s tým, že im mal poskytovať nadštandardnú starostlivosť a hlavne nové spôsoby liečby. Muž bol obvinený z piatich skutkov, pričom si neváhal od ľudí vziať nielen vajcia, fľašu vodky, slivovice a orechy, ale aj peniaze. Obvinený primár sa dohodol s prokurátorom na vine a treste, no svoj trest si bude musieť odpykať.

V lete 2017 vzala lekára priamo z pracoviska protikorupčná polícia Národnej kriminálnej agentúry, ktorá postavila primára pred spravodlivosť. Jeho obhajca Matúš Motyka tvrdí, že dostal primeraný trest. Vzhľadom na celospoločenskú situáciu je však vraj otázne, či našu krajinu trápi úplatok vo forme 30 vajec viac ako korupcia na vyšších miestach.

Zdroj: cas.sk | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.