Ilustračná foto

Počasie je nielen na našom území, ale i v ostatných častiach Európy skutočne veľmi premenlivé. V posledných týždňoch nám príroda ukazuje svoju silu. Nebude tomu inak ani tentokrát. Chladné, arktické dni opäť vystriedajú postupne teplé. Už čoskoro sa začne opäť otepľovať.

Počas tohto týždňa ešte treba rátať s chladnejším charakterom počasia, no podľa portálu imeteo.sk by sa malo otepľovať v priebehu víkendu. Maximálne teploty by mali vystúpiť k +10°C. Na začiatku nasledujúceho týždňa však túto hranicu podľa všetkého postupne prekonajú.

“Naše územie sa totiž postupne dostane do teplého západného prúdenia. Toto prúdenie je obvyklé tým, že je síce teplejšie, ale aj vlhšie. Znamená to teda, že teploty síce budú vysoké a v najteplejších oblastiach môžu stúpať až k +15°C, ale na oblohe bude veľa oblačnosti,” uvádza imeteo.sk.

zdroj: ReproFoto imeteo.sk

Do našej oblasti budú podľa meteorológov postupovať v západnom prúdení frontálne vlny. Práve tie k nám prinesú dážď. Budúci týždeň by sa mal preto niesť v znamení upršaného počasia.

Zdroj/Foto: imeteo.sk, ilustračné foto/pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.