Ilustračná foto

Vyzerá to tak, že o svoje miesto sa predsa hlási vytúžená jar. Meteorológovia potvrdili, že nás čaká skutočne pekné jarné počasie s ešte príjemnejšími teplotami. Tie budú podľa portálu imeteo.sk čoraz vyššie a postupne sa vyšplhajú až do +22°C.

Počasie na našom území začne vrátane pondelka 2. apríla ovplyvňovať mohutná tlaková výš so stredom nad Čiernym morom. Od juhu až juhozápadu k nám po jej zadnej strane začne prúdiť teplý vzduch. Počas nastávajúcich dní tak môžeme očakávať slnečné dni.

“Nasledujúce dni k nám bude prúdiť teplejší vzduch od juhu, čo pociťujeme už aj dnes. Maximálne denné teploty budú narastať a bude čoraz teplejšie. Pravé jarné teploty sme začali pociťovať už počas pondelka 2. apríla, denné maximum dosiahlo zatiaľ +11,4°C v Lučenci,” uvádza imeteo.sk.

Počas utorka 3. apríla bude opäť o niečo teplejšie, no pribudne i oblačnosti. Zostane však bez zrážok. “Maximálne denné teploty dosiahnu +13 až +20°C, na severe bude ešte chladnejšie. V stredu bude najteplejšie, teploty dosiahnu +16 až +22°C,“dodáva imeteo.sk.

Počas stredy 4. apríla nás bude sprevládať prevažne oblačné počasie a ojedinele sa môže vyskytovať aj nízka oblačnosť, ktorá sa môže udržať i po celý deň. Takéto vysoké teploty by mali vydržať do záveru pracovného týždňa. Po ňom prejde cez naše územia studený vzduch, vyskytnú sa zrážky a ochladí sa.

Ako uvádza imeteo.sk, teploty budú počas najbližších dní nadpriemerné a teplotná anomália priemernej dennej teploty sa bude počas najbližších piatich dní pohybovať na úrovni +6 až +8°C.

Zdroj: imeteo.sk, ilustračné foto/pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.