Silvestrovský rachot je nepríjemným nielen niektorým ľudom, ale predovšetkým nevinným zvieratám, ktoré sa často boja až na smrť. Takto isto sa zľakol aj psík Jožko, ktorému sa útek zo strachu stal osudným. 

Silvestrovské petardy sa stali osudnými nielen niektorým ľudom, ale dokonca aj rozkošnému psíkovi Jožkovi. Ten sa zo strachu pred pyrotechnikou vydal na útek, no zrazilo ho auto, ktoré mu spôsobilo vážne zranenia. O jeho život teraz bojujú aktivisti z kežmarského útulku, ktorí však potrebujú peniaze na operáciu. Ak sa im ich nepodarí zohnať, psíka pravdepodobne zastihne ten najhorší scenár.

Jožko má približne 4 roky a meno dostal podľa mestského policajta, ktorý ho priniesol  na veterinárnu kliniku v Poprade.  Pes nie je podvyživený a ak by ho nezrazilo auto, bol by úplne zdravý. Na útek sa vydal kvôli strachu, pričom sa takto vyplašil na Silvestra.

Na náklady spojené s jeho uzdravením je klinika ochotná dať najvyššiu možnú zľavu, no útulok za neho bude musieť aj tak zaplatiť 700 eur, ktoré, bohužiaľ, nemá. Verejne preto prosia ľudí, aby na jeho záchranu prispeli a pomohli mu prežiť. Ak sa operácia neuskutoční, Jožka budú musieť do pár dní utratiť, čo ale nechcú.

Ak by si niekto myslel, že bude operácia zbytočná, je na omyle. Statočný psík podstúpil vyšetrenia, ktoré ukázali, že má veľkú šancu na uzdravenie. Snímky ukázali, že má zlomeninu panvy, no operáciou sa dá všetko vyriešiť.

Zdroj/Foto: Facebook/Útulok Kežmarok