Jedna z reštaurácií v hlavnom meste si zavarila na poriadny problém. Nielenže účtovali zákazníkom poplatok, ktorý je protizákonný, no našli u nich aj nedostatky v hygiene. Najhoršie na tom je to, že zákazníci doplácali na svoju nevedomosť a nechali sa oklamať!

Jedna z bratislavských reštaurácií má poriadny problém. Slovenská obchodná inšpekcia zistila, že táto prevádzka okráda zákazníkov na základe nekalej praktiky a to účtovania neoprávneného poplatku pri platbe kartou. V praxi to vyzerá tak, že zákazníkovi pri každej platbe kartou naúčtovali 30 centov navyše, čo je zákonom zakázané.

Kedže Slovenská obchodná inšpekcia na tento podvod prišla, prevádzke bola udelená pokuta vo výške 500 eur, čo ale nie je za porušenie tohto zákona vôbec adekvátne. Dotknutou je reštaurácia s názvom Hamka & Pub, ktorá sa nachádza v centre hlavného mesta a špecializuje sa predovšetkým na obedové menu a donášku jedla.

Inšpektori prišli na podvod takým spôsobom, že personálom boli vopred upozornení na to, že pri platbe kartou si budú musieť priplatiť 30 centov za každú transakciu. Aby toho nebolo málo, inšpektori odhalili aj vážne nedostatky, ktoré sa týkajú porušenia hygienických kritérií.

Majiteľ reštaurácie sa voči poplatku bráni tým, že na účtovanie poplatku pri platbe kartou má nárok. Muž uviedol, že poplatok vo výške 30 centov je účtovaný z dôvodu vysokých nákladov pri platbe všetkými druhmi platobných kariet. K svojmu tvrdeniu dodal, že to nie je jeho profit.

Zdroj: topky.sk | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.