K stiahnutiu detskej smotanovej pochúťky z predaja pristúpila sieť predajní Billa po celej Českej i Slovenskej republike. Výrobcom je česká Bohušovická mlékárna, ktorá ju vyrába pre reťazec pod privátnou značkou Clever. V kréme Myška sa totižto nachádzala pleseň a podozrivé škvrny, na ktoré upozornil prostredníctvom internetu zákazník.

O stiahnutí výrobku informoval aj samotný reťazec na svojej oficiálnej stránke billa.sk: “Dňa 8. 8. 2017 bol v sieti predajní spoločnosti BILLA s.r.o. stiahnutý z predaja výrobok Clever Myška s dátumom spotreby do 16. 8. 2017. Zákazníci, ktorí si uvedené balenie zakúpili, majú možnosť výrobok vrátiť v ktorejkoľvek predajni BILLA aj bez pokladničného dokladu. Ďakujeme za pochopenie a ospravedlňujeme sa za spôsobené problémy”.

Produkt bol podľa informácií samotného reťazca stiahnutý z predaja iba preventívne, pretože nespĺňal požiadavky spoločnosti na štandardy kvality. Zarážajúca je však skutočnosť, že začínajúca pleseň a zvláštne červené škvrny sa v smotanových pochúťkach, ktoré zákazník opakovane kúpil, nachádzali ešte pred exspiráciou produktu. Preto mali byť v úplnom poriadku.

Česká republika sa rozhodla celú šaržu tejto smotanovej pochúťky pre deti stiahnuť z predaja a na ich podnet tak urobila v ten istý deň taktiež sieť predajní na Slovensku. Veríme však, že takáto situácia sa už v budúcnosti nezopakuje, pretože veľa mamičiek na Slovensku kŕmili svoje detičky práve spomínaným výrobkom.

Fotografie smotanovej pochúťky pre deti Clever-Myška si môžete pozrieť TU.

Zdroj/Foto: blesk.cz, gazduj.etrend.sk | Ilustračná foto: commons.wikimedia.org

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.