Rodina z Martina bojuje o život svojej ročnej dcéry každý jeden deň. Šanca na uzdravenie je síce malá, ale existuje. Po žiadosti o pomoc od poisťovne zostali rodičia malej Terezky z následného stanoviska v šoku. Nezostáva im teda nič iné, ako predať vlastný byt! 

Rodina z Martina prežíva najťažšie chvíle vo svojom živote. Ich malá dcéra Terezka (1) bojuje o život už od minulého roka, kedy začala mať zdravotné problémy. Po pár mesiacoch od narodenia prestala zo dňa na deň jesť a rodičia si museli vypočuť krutý verdikt lekárov, ktorí im oznámili, že ich dcérka trpí smrteľnou chorobou a zákerný neuroblastóm je napadol nadobličky.

Terezke chemoterapie síce nezabrali, no existuje liečba, ktorá by jej dokázala zachrániť život. Rodičia sa tak rozhodli spísať do poisťovne žiadosť na preplatenie lieku Dinutuximab beta EUSA predstavujúci jej poslednú šancu na uzdravenie. Pred pár dňami však prišla rodine nečakaná odpoveď, ktorá ich dostala na kolená. Liečbu v hodnote 200 000 eur im poisťovňa odmietla preplatiť z dôvodu, že úhradu tohto lieku slovenská legislatíva nepovoľuje.

Vicemajsterka Slovenska vo fitnes Lenka Mičková je preto so svojim manželom v koncoch a kvôli záchrane svojej dcérky sa rozhodli rozpredávať majetok. Nemocnica v Banskej Bystrici je momentálne ich druhým domovom, kde rodina bojuje za každý nový deň. Terezka dodnes absolvovala osem chemoterapií, no metastázy jej už zasiahli aj kosti.

Otec Marián zostal bez práce, pretože sa stále pohybuje na ceste medzi domovom a nemocnicou len preto, aby mohol byť so svojimi najbližšími. Rodina momentálne prežíva z úspor, ktoré majú, a pri živote ich drží nádej na vyliečenie. Tú im dal aj primár detskej onkológie v Bystrici Pavel Bician.

Lenka a Marián sú teraz prinútení predať vlastný byt, aby sa dcéru pokúsili zachrániť. Hoci im suma stačiť nebude, sú ochotní urobiť všetko pre to, aby sa Terezka vyzdravela. Postup poisťovne podľa nich nie je správny, no súdiť sa nebudú, pretože by im to zobralo nielen čas, ale aj množstvo síl, čo by sa pre nich mohlo stať osudným. Blízkym malej Terezky teda nezostáva nič iné, len dúfať, že sa im dcéru podarí zachrániť aj bez pomoci tohto štátu.

Zdroj: cas.sk | Foto: freepik

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.