Policajt Krajského dopravného inšpektorátu v Trnave prechádzal počas služobnej cesty na civilnom aute Škoda Superb cez obec Majcichov. Na druhej strane cesty spozoroval odstavené auto BMW. Na strane vodiča boli otvorené dvere a muž sediaci za volantom bol čiastočne vyklonený von.

O tejto situácii sa policajt uistil ešte v spätnom zrkadle, pričom si uvedomil, že muž by mohol mať zdravotné ťažkosti. Otočil sa autom späť k odstavenému BMW a kvôli bezpečnosti zapol svetelnú signalizáciu. Muž za volantom na policajta vôbec nereagoval, preto ihneď privolal zdravotnícku pomoc. Záchranári muža previezli do nemocnice, pričom bolo potvrdené, že utrpel mozgovú príhodu v spojitosti s epileptickým záchvatom,” uvádza sa na stránke PZ SR.

Vďaka pohotovej reakcii policajta, ktorý prechádzal práve okolo bola mužovi včas poskytnutá zdravotnícka pomoc. “Žiaľ, viacero ľudí prešlo okolo neho bez povšimnutia. Preto by sme chceli apelovať na spolupatričnosť, občiansku všímavosť a povinnosť poskytnúť pomoc človeku.”

Zdroj: Facebook PZ SR | Foto: ilustračné pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.