Osud sa s ňou nemaznal. Napriek tomu sa nevzdáva a je veľký príkladom životnej sily, má rodinu, priateľov a robí to, čo ju baví.

Usmiata, pozitívne naladená, sympatická a bezprostredná mladá dáma. Na prvý pohľad by sa vám mohlo zdať, že nemá veľa dôvodov na úsmev, ona však tvrdí opak. Prečítajte si zaujímavý a inšpiratívny rozhovor s Veronikou Ježovou.

Veronika, povedzte nám niečo o sebe…

Narodila som sa bez rúk a musím povedať, že ma baví byť jedinečnou (smiech). Mám 27 rokov, žijem v Bratislave a vediem klasický život matky na materskej dovolenke. So starostlivosťou o synčeka mi pomáha priateľ aj jeho rodina a počas pracovnej doby moje 2 opatrovateľky. Keď večer uložím synčeka spať, hrám sa s obrázkami.

Hráte sa s obrázkami, čo v preklade znamená, že navrhujete potlače na kabelky, či tašky. Ako to začalo, čo vás inšpirovalo?

Od malička ma fascinovali farby a vždy som rada kreslila. Áno, som bez rúk, takže kreslím nohami. Keďže mám rada hudbu a seriály – odrazilo sa to na mojej tvorbe, teda na potlačiach. Vecami, čo milujem, sa rada obklopujem – takto môžem mať pri sebe neustále napr. aj Dr. Housa, ktorého som si sama nakreslila cez počítač pomocou programu na grafiku a upravila do finálnej podoby.

zdroj:weweshop.sk

Takže vás neodradilo ani vaše zdravotné obmedzenie?

Obmedzenie, aké? Žiadne nemám, som dušou slobodná… Založila som stránku na sociálnej sieti, aby som motivovala ľudí s podobným osudom ako ja. Aj oni si môžu splniť svoje sny, nielen sedieť v kúte. Stačí len chcieť.

Ako to celé funguje, pomáha vám niekto?

Potlačiam sa venujem zatiaľ len rok a facebook – weweshop aj samotný e-shop si spravujem sama. Po mamičkovských denných povinnostiach si večer sadnem za počítač a venujem sa svojej stránke, kreslím potlače nohami alebo cez rôzne počítačové aplikácie. Potlače na tašky mi tlačia firmy, čiže ja si tašky reálne kúpim a dám ich potlačiť mnou navrhnutými obrázkami alebo podľa požiadaviek zákazníka. Stále chodím s otvorenými očami a inšpirujem sa obrázkami, ktoré ma oslovili a ktoré by som rada videla na svojich kabelkách. Momentálne ich mám v počítači asi 10 tisíc.

zdroj: Facebook – weweshop

Čo plánujete do budúcna?

Keďže zatiaľ sa tomuto venujem len vo svojom voľnom čase, v budúcnosti by som sa chcela tejto práci venovať naplno a mala to aj ako zárobkovú činnosť. Ak by sa podarilo nájsť sponzora, ktorý by ma vedel finančne podporiť, rada by som rozšírila svoj sortiment. Mám svoje sny a za tými si idem.

Čo vám robí najväčšiu radosť?

Určite môj syn, priateľ a tiež mám troch blízkych priateľov, ktorých by som za nič na svete nevymenila. Aj vďaka nim som taká, aká som. Moja práca je aj mojím hobby a dáva mi radosť, keď viem, že zákazníkovi sa moja práca páčila. K ľuďom som taká istá, ako chcem aby boli ľudia ku mne, čiže keď chcem mať veľa radosti, tak tú radosť musím aj šíriť ďalej.

zdroj: Facebook- weweshop

Zdroj: autor | Foto: weweshop.sk, facebook – weweshop

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Grace
Drieme vo mne kreatívna duša a tak okrem iných tvorivých vecí aj píšem. Najradšej však zaujímavosti o milovanej Nitričke. A hoci nie som priamo z Nitry, mám ju tak rada, ako by som bola:)