Ilustračná foto

POZOR! Polícia pátra po vodičovi auta, ktorý vo štvrtok 8. marca o 5.25 h zrazil chodkyňu a z miesta nehody odišiel. K udalosti došlo na priechode pre chodcov na križovatke ulíc Tr. SNP a Ipeľská v Košiciach. 

O udalosti informovala hovorkyňa KR PZ v Košiciach Jana Mesárová. “Podľa doterajších zistení doposiaľ neznámy vodič viedol nezistené vozidlo po Tr. SNP v smere jazdy od Festivalového námestia smerom na Ipeľskú ulicu, kde v križovatke nerešpektoval dopravné značenie svetelnej signalizácie a na červený signál pre jeho smer jazdy s vozidlom vošiel do križovatky,” uviedla hovorkyňa.

Podľa slov Mesárovej na tomto mieste narazil do chodkyne (42), ktorá v tom čase prechádzala po riadne vyznačenom priechode pre chodcov na zelený signál. Muž si nesplnil povinnosti vodiča na mieste dopravnej nehody, keďže odišiel preč. Pri dopravnej nehode chodkyňa utrpela podľa predbežnej lekárskej správy ťažké zranenia. Dychová skúška bola u nej negatívna.

Polícia po vodičovi a vozidle pátra, a prosí o pomoc verejnosť. Touto cestou žiada svedkov dopravnej nehody, ktorí v uvedenom čase prechádzali týmto úsekom, respektíve videli jej priebeh, aby sa prihlásili osobne na oddelení dopravných nehôd Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach na Rampovej ulici č. 7, prípadne telefonicky na čísle 0961932520 alebo na známom bezplatnom čísle 158.

Polícia opäť vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky, aby prispeli k väčšej bezpečnosti na cestách dodržiavaním dopravným predpisov, správali sa zodpovedne a sledovali situáciu v cestnej premávke. Ak budeme všetci vzájomne dodržiavať pravidlá cestnej premávky a správať sa k sebe navzájom ohľaduplne, bude náš pohyb po ceste či chodníku bezpečný.

Zdroj: KR PZ Košice, ilustračné foto/Facebook Polícia Slovenskej republiky

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.