Sebastiánko bol zdravý a veselý 3-ročný chlapec. Behom niekoľkých dní sa mu stav z ničoho nič výrazne zhoršil, až skončil na infúziách v nitrianskej nemocnici. Žiaľ, tam aj zomrel. 

Rodičia Sebastiána (3) prežívajú skutočnú tragédiu. Ich synček zomrel priamo v opatere lekárov a zdravotníkov. Teraz hľadajú spravodlivosť.

Všetko to začalo, keď začal byť chlapček stále viac a viac smädný. Jeho mamičke sa to nepozdávalo, zobrala ho preto k lekárovi. Ten ho s podozrením na cukrovku poslal do nemocnice. Sebastiánko tak skončil na oddelení intenzívnej starostlivosti v nitrianskej nemocnici.

“Podľa záznamov bol Sebastián plačlivý, vystrašený, dehydratovaný. Na JIS mal byť permanentne monitorovaný. Dieťa v podvečer zaspalo a asi o tri štvrte na tri ráno počas spánku, chlapcovi začala pípať infúzna pumpa. Sestra prišla do izby vymeniť infúziu a v tom si matka všimla, že Sebastián vyzerá zvláštne,” píšu noviny.sk.

Podľa mamičky si až o pár sekúnd všimla, že chlapčekovi sa zastavilo srdce a začala ho oživovať. Myslí si tiež, že chyba nastala na strane personálu, keďže monitorovacie zariadenia mali vypnuté alarmy. Preto si vraj nevšimli, že dieťa prestalo dýchať ako dôsledok zástavy srdca.

Podľa pitvy chlapec zomrel na ťažký opuch mozgu. Prvotná príčina smrti bol diabetes a predchádzajúca zástava srdca. Po prevoze do Bratislavy lekári dieťaťu už nedokázali pomôcť, rodičov požiadali o darcovstvo orgánov, s čím nakoniec súhlasili,”uvádzajú noviny.sk.

Zúfalí rodičia podali podnet na prešetrenie na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Vecou sa zaoberá aj polícia, ktorá vedie trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.


Zdroj, video: noviny.sk | Foto: pixabay.com ilustračné

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.