Partia mužov si vdaka svojej hlúposti poriadne zavarila. Polícia ich musela zastaviť trikrát a vziať všetkých na stanicu. Čo s nimi bude ďalej rozhodne súd v superýchlom konaní. 

V Lučenci bolo vo štvrtok v noci poriadne veselo. Policajtov troch hliadok zamestnala partia opitých ľudí, ktorá sa viezla v aute. Keď auto zastavila hliadka prvýkrát, dala vodičovi fúkať a namerali mu takmer jedno promile. 39-ročného muža polícia zadržala a odviezla na stanicu. Aby toho nebolo málo, muž nemal platný ani vodičský preukaz a už štyrikrát mu bol udelený zákaz činnosti viezť motorové vozidlo kvôli alkoholu za volantom.

Posádka zastaveného auta tak zostala bez vodiča a polícia ich upozornila, aby si zohnali odvoz, ktorý ich z miesta dopraví domov. Muži sa ale rozhodli inak a za volant si sadol iba 17-ročný mladík posádky, ktorý taktiež nemá vodičský preukaz. Hliadka ich zastavila aj druhýkrát, no s možnosťou že sa scenár môže zopakovať partia mužov nepočítala. Mladíkovi, ktorý šoféroval zistila pri kontrole hliadka 1,2 promile alkoholu v krvi. Polícia nakoniec zatkla aj druhého muža, ktorý si navyše situáciu zhoršil tým, že policajtov klamal o svojej identite.

Akoby toho nebolo dosť, z mužov ktorí v aute zostali, si nakoniec sadol za volant ďalší. Celá situácia sa zopakovala v momente, keď ich zastavila mýtna polícia. Dychovej skúške sa podrobil aj 40-ročný vodič, ktorý bol tretím šoférom v poradí. Mužovi namerali takmer dve promile alkoholu a policajti mu zadržali vodičský preukaz. Partiu, ktorá sa z nedokázala zo situácie poučiť ani na trikrát, bude v piatok v superýchlom konaní riešiť súd.

Zdroj: tvnoviny.sk