Tak táto informácia poteší málokoho. Podľa všetkého sa na náš okres rúti naozaj nepríjemné počasie, ktoré so sebou na začiatku októbra donesie okrem vetra aj snehové zrážky!

Dobre sa oblečte. Pracovníci Slovenského hydrometeorologického ústavu vydali pre náš okres rovno niekoľko výstrah. „V okrese Prievidza  sa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 – 23 m/s (60 – 85 km/h). Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná,  ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uvádza sa na webe SHMÚ, pričom výstraha platí v utorok 3. októbra od 11.00 hod. až do 23.00 hod večer.

To však nie je všetko, na Prievidzu sa rúti nečakaná snehová várka. Ako uvádzajú odborníci, vo štvrtok sa od nočných hodín až do poludnia v okrese sa očakáva v obývaných oblastiach v polohách nad 700 m  miestami výskyt sneženia, pri ktorom spadne 1 – 10 cm nového snehu.  Uvedená výška nového snehu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (dopravu a pohyb osôb).  Predpokladaná výška nového snehu nie je v danej ročnej dobe a oblasti bežná.

Foto: pixabay.com