Silvester 2017 v Nitre sa nebude veľmi líšiť od predchádzajúcich rokov, takže žiadny špeciálny program ani nečakajte. Na Svätoplukovom námestí sa o 23.00 hod začne hudobný program, ktorým bude sprevádzať skupina Profil. 

O polnoci nás čaká tradičný ohňostroj a novoročný príhovor primátora Nitry Jozefa Dvonča. Počas silvestrovskej noci budú otvorené aj niektoré stánky s občerstvením. Tento rok nás však predsa len čaká jedna zmena – mestské zastupiteľstvo v marci 2017 schválilo používanie pyrotechniky len v čase od 22.00 do 02.00 hod.

Počas Silvestra je pre vás pripravený aj tradičný Zoborský silvestrovský beh. Pozor, prihlášku môžete podať elektronicky len do 30. decembra do 19.00 hod. Ak sa však chcete prihlásiť osobne, bude to možné aj priamo v deň behu. Registrácia pretekárov bude prebiehať 31.12.2017 v čase od 9.00 do 9.45 hod v priestoroch dreveného objektu v blízkosti ŠTARTU, asi 100 m od nástupišťa MHD Špecializovanej nemocnice Zobor.

1. januára 2018 sa v Piaristickom kostole uskutoční o 16.30 hod Novoročný koncert Katedrálneho spevokolu Emerám, vstup na koncert je voľný.

Program Vianočnej Nitry zakončí 6. januára o 17.00 hod Tradičný trojkráľový koncert v Katedrále sv. Emeráma na Nitrianskom hrade. Účinkujú: Folklórna skupina Pupov z Terchovej, Folklórny súbor Chotár z Terchovej, Terchovská muzika z Dolniakov, Detskí heligónkari z Terchovej. Vstup na koncert je taktiež voľný.

Zdroj: nitra.sk, mynitra.sme.sk, cakanka.sk | Ilustračná foto: Pexels

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Mladá a ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá sa zaujíma o všetko, čo sa deje okolo nej a má potrebu upozorniť na to aj svoje okolie. Miluje písanie a ak náhodou nepíše nejaký článok, rada si prečíta dobrú knihu.