V nedeľu 8. apríla odvysielala televízia JOJ doslova škandalózny príbeh. Jeho hlavnými hrdinkami boli mladá maturantka Stanka so svojou mamou, pričom diváci len nechápavo krútili hlavami. Ako je možné, že sa niečo takéto na Slovensku v 21. storočí môže stať?

Sympatická Stanka si ešte nedávno užívala život plnými dúškami. Aktuálne však zažíva najhoršie a najťažšie obdobie. V lete navštívila lekárov v Prešove, ktorí jej po vyšetrení oznámili, že má na vaječníku cystu. Okrem toho ale dievčine povedali, že jej ju môžu vyoperovať aj po príchode z brigády v Nemecku. Stankinej mame sa však niečo nezdalo, a tak ju poslala na vyšetrenie v Nemecku, kde ju lekári oboznámili s krutou diagnózou a Stanka sa musela ihneď podrobiť operácii. Brucho má plné tumorov, ktoré si na Slovensku nikto nevšimol. Áno, čítate dobre, lekári jej povedali, že je všetko v poriadku, i keď jej telo bolo už v tom čase plné rakoviny.

Strata vlasov, energie, imunity ju zmenili na smutné dievča, ktoré teraz bojuje o svoj život. Nebyť toho, že sa rozhodla ísť za mamou do Nemecka na brigádu, možno by tu dnes už nebola. Šokujúcim je však prístup slovenského zdravotníctva. Keď sa to stalo Stanke, na Slovensku môžu existovať stovky až tisíce ľudí, ktorí podľahli ťažkej chorobe práve pre ľahostajnosť, neochotu alebo neskúsenosť lekárov. Nie je predsa možné, aby v Stankinom bruchu ani jeden z tumorov odborníci nevideli.

Mladé dievča momentálne chodí na chemoterapie a bojuje o svoj život, ako sa len dá. Každý deň jej pri tom pomáha hudba a najmä speváčka Dara Rolins, ktorú doslova miluje. Vďaka Siedmemu nebu sa s ňou Stanka osobne stretla a zažili spolu nezabudnuteľný deň. Veríme, že sa jej túto chorobu podarí poraziť a že lekári si budú dávať väčší pozor. Ak sa však dlhodobo necítite dobre a doktor vám hovorí, že vám nič nie je, nenechajte sa odradiť a navštívte aj iného lekára.

Zdroj/Foto: joj.sk

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.