Na podujatí pod názvom Objavte kraj slnka na dvoch kolesách, ktoré sa z iniciatívy odboru cestovného ruchu Úradu NSK konalo v piatok 19. mája na Nitrianskom hrade, predseda NSK Milan Belica symbolicky spustil do prevádzky nový cykloportál.

Novy cykloportál kraja (nr.cykloportal.sk).  Ide o webovú stránku, ktorá obsahuje všetky cyklostrasy kraja v celkovej dĺžke 1120km. Užívateľ si môže všetky trasy, ktoré sú farebne rozdelené, detailne pozrieť a stiahnuť.

Cyklomapa

Milovníkov cyklistiky iste poteší, že na svoje potulky po kraji majú k dispozícii komplexnú cyklomapu. Praktickým doplnkom sú trasy na území okresných miest a GPS súradnice.

CykloRegionNitra

Menej dobrodružné tipy cyklistov tiež nemusia zostať doma. CykloRegionNitra je úplne nový sprievodca po najatraktívnejších trasách kraja. Prevedie krajom každého bez starostí. Na výber je 5 trás s kompletnou navigáciou, fotogalériou, výškovým profilom trasy a mapou.  CykloRegionNitra a cyklomapa budú v krátkej dobe  v informačných centrách v kraji.

Geofun

Sprievodca do vrecka zadarmo. Osem miest v kraji môže verejnosť spoznať spolu s jedinečným virtuálnym sprievodcom. Geofun je geolokačná hra, vďaka ktorej účastníkom hry knieža Pribina, mních Svorad, generál Klapka a ďalší rozpovedia svoje príbehy. Úlohou účastníka hry je stiahnuť si zadarmo aplikáciu do smartfónu a môže objavovať nepoznané. Celkovo je na území kraja aktuálne k dispozícii 8 hier. Štyri v Nitre, dve v Komárne, jedna v Bojnej a jedna v Leviciach. Viac na geofun.sk.

Zdroj: unsk.sk |Foto: ilustračné pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.