V areáli Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave vyrastie nové detské kardiocentrum. Malí pacienti by sa z neho mali tešiť už o dva roky. Základný kameň pri príležitosti začatia jeho výstavby poklepal minister zdravotníctva Tomáš Drucker a generálny riaditeľ NÚSCH Mongi Msolly. Investícia si vyžiada takmer 40 miliónov eur.

Ministerstvo si od projektu sľubuje predovšetkým zvýšenú kvalitu služieb. Detské kardiocentrum totiž počíta s novými operačnými sálami, či hotelovým ubytovaním pre rodičov detských pacientov. Súčasťou komplexu má byť aj heliport a dvojpodlažný parkovací dom s 279 parkovacími státiami a 44 parkovacími miestami. Šéf rezortu zdravotníctva Tomáš Drucker verí, že týmto krokom sa prispeje k lepším pracovným podmienkam pre zdravotníkov a zároveň sa poskytne pacientom príjemné prostredie.

Projekt za 40 miliónov eur

Výstavbu pavilónu Detského kardiocentra a prístavbu Diagnostického centra zahájili po niekoľkoročnej príprave. Nové priestory vybavené modernou zdravotníckou technikou si vyžaduje rozvoj v oblasti prevencie a liečby kardiovaskulárneho systému. Vo verejnej súťaži na výber zhotoviteľa uspelo slovensko – české konzorcium INGSTEEL & VCES, ktoré ponúklo najnižšiu cenu a zároveň aj najnižšiu energetickú náročnosť budúcej prevádzky. Výstavba je plánovaná na 24 mesiacov, pričom splnenie povinností garantuje konzorcium aj výkonnostnou bankovou garanciou vo výške 10 % zmluvnej ceny.

Zdroj: health.gov.sk| Foto: unsplash.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Kristina H
Vyštudovaná jazykovedkyňa, ktorá sa tým ale príliš nechváli, pretože ako sa hovorí: "Aj majster kat sa utne!" Jej pracovným domovom je rádio a tieto internetové stránky. Prinášať vám bude informácie o kultúre, politike a rôznych zaujímavostiach.