Ilustračné foto

Počasie počas tohto víkendu i uplynulých dní bolo na našom území skutočne veľmi chladné. Dôvodom bol studený vzduch, ktorý k nám prúdil od severu. Pre milovníkov teplého, letného a slnečného počasia však máme výborné správy! Čaká nás totižto oteplenie a poriadne!

Teploty počas počas soboty 30. júna sa zväčša pohybovali pod hranicou +20 °C. Na severe Slovenska nestúpali napríklad ani nad hranicu +15 °C. Pocit chladu zintenzívňoval i silný vietor, ktorý fúkal v nárazoch aj cez 20 m/s.

Teploty smerom nahor začnú postupne stúpať  už začiatkom nastávajúceho týždňa. Ako informuje imeteo.sk, už v druhej polovici týždňa nás budú sužovať tropické teploty.

zdroj: ReproFoto imeteo.sk

“Prílev chladnejšieho vzduchu bude nad naše územie slabnúť a postupne sa začne meniť aj prúdenie na teplejšie južné. V druhej polovici budúceho týždňa sa začne nad naše územie dostávať teplý vzduch od juhozápadu po okraji tlakovej níže. Denné teploty tak budú každým dňom rásť a už nasledujúci víkend by mal priniesť tropické počasie,” uvádza imeteo.sk.

zdroj: ReproFoto imeteo.sk

Podľa meteorológov by sa takéto teplejšie počasie malo na našom území udržať dlhšie.

Zdroj/Foto: imeteo.sk  | Ilustračné foto: pixabay.com