Priemyselná zóna v Trenčíne sa čoskoro rozšíri. Spoločnosť ASKO sa totiž rozhodla práve v našom meste vybudovať nové logistické centrum, ktoré prepojí všetky predajne v rámci Slovenska.

V marci tohto roka zastupiteľstvo Trenčína odsúhlasilo odpredaj  pozemku vo vlastníctve mesta firme Asko Invest Slowakei. „Spoločnosť požiadala o odkúpenie pozemku v území priemyselnej zóny na Bratislavskej ulici v Trenčíne za účelom výstavby logistickej prevádzky ASKO, ktorá bude slúžiť pre zásobovanie predajní ASKO v rámci Slovenskej republiky. Súčasťou stavby budú i parkovacie a manipulačné plochy,“ uvádza Mestský úrad v Trenčíne v  zverejnenom návrhu. Firma za pozemky s celkovou rozlohou 1 9 320 metrov štvorcových zaplatila 579 600 eur.

V zámere investor uvádza, že výstavba logistického centra by mala spoločnosť stáť predbežne 2,7 milióna eur. S prácami sa začne v marci budúceho roka, hala by mala  byť dokončená na konci toho istého roka. Sklad nábytku a bytového zariadenia poskytne nové pracovné miesta, v súčasnosti sa odhaduje, že logistické centrum vytvorí 40 nových pracovných miest.

Zdroj:  reality.etrend.sk| Foto: Google Maps