Slováci mali možnosť vyjadriť svoj názor o tom, ktoré firmy sú najlepšími zamestnávateľmi súčasnosti. Nerozhodovali sa len na základe výšky platu, ale aj iných benefitov, ktoré im dokážu poskytnúť. Pozrite sa, ktoré firmy skončili ako víťazi. 

Slováci už po niekoľkýkrát rozhodovali v ankete spoločnosti Profesia o tom, ktorí zamestnávatelia sú podľa nich v našej krajine tými najlepšími. Cieľom ankety je každoročne zistiť, ako vnímajú ľudia jednotlivé firmy na Slovensku a ktoré sú pre nich tie najatraktívnejšie. Prieskumu sa zúčastnilo takmer 12-tisíc ľudí a tí sa jednoznačne zhodli v tom, že najdôležitejšími kritériami, ktoré ich vedia ovplivniť a prilákať do práce, sú vysoký plat, vzdelávanie, dobrý kolektív a kolegovia v práci. Pre Slovákov je teda dôležité príjemné pracovné prostredie.

Ďalším dôležitým kritériom pri výbere práce je však aj meno spoločnosti, jej firemná kultúra a benefity, ktoré sú zamestnancovi ponúkané. Slováci sa tiež v súčasnosti pozerajú najmä na stabilitu, zázemie a istotu zamestnania. Mladých ľudí dokáže presvedči i flexibilný pracovný čas, vzdelávanie alebo dni voľna nad rámce zákona.

Hlasujúci volili najlepších zamestnávateľov v rôznych kategóriách a toto sú víťazi.

Obchod a služby: Lidl

Lidl sa môže pýšiť motivačnými platovými podmienkami, benefitmi a vzdelávaním, ktoré zamestnanci dokážu oceniť. Od jesene 2017 sa im podarilo zvýšiť platy zamestnancov o 25 percent, vďaka čomu je Lidl jednotkou pre zamestnancov v tomto odvetví.

Médiá: RTVS

RTVS je známe najmä výborným a kvalitným pracovným prostredím, ktoré vytvárajú ľudia. Tí každý deň pracujú na budovaní značky poskytujúcej zamestnancom kreatívnu náplň práce.

Cestovný ruch, gastro, hotelierstvo: pelicantravel.com

Pelikan je úspešný najmä vďaka spolupráci so zahraničím, čo robí toto zamestnanie zaujímavým a pestrým. Spoločnosť je jednotkou v oblasti technológií, marketingu a zákazníckej starostlivosti. Cestovanie po svete je pre zamestnancov čerešničkou na torte, ktorú ocenia najmä mladí ľudia

Centrá zdieľaných služieb: Henkel Slovensko

Henkel dáva svojim zamestnancom flexibilnejšie pracovné podmienky a umožňuje im pracovať doma alebo mať dni voľna navyše. Ľudia dokonca ocenia aj materskú školu priamo v priestoroch firmy, čo je unikátna záležitosť.

Bankovníctvo, financie a poisťovníctvo: Slovenská sporiteľňa

Táto spoločnosť je známa výborným prostredím pre zamestnancov, kde sa všetci cítia zapojení, rešpektovaní a ocenení za svoju prácu. Slovenská sporiteľňa tiež sleduje trendy a ľudom sa snaží dať čo najlepšie benefity.

IT a telekomunikácie: Telekom

Telekom si zakladá najmä na tom, že spokojnosť zamestnancov je zaručeným úspechom celej firmy. Preto sa im snažia vytvárať to najlepšie prostredie, aké dokážu.

Výroba a priemysel: Slovnaft

Slovnaft je obľúbeným zamestnávateľom najmä kvôli dobre nastavenému systému odmien, miezd a benefitov.

Nemocnice a zdravotná starostlivosť: Dr.Max

Lekáreň tejto značky stavia najmä na starostlivosti, zodpovednosti a dôvere, vďaka čomu ju ľudia vnímajú pozitívne. Okrem toho tu majú zamestnanci majú veľký priestor na vyjadrenie názoru, a to im vytvára istú slobodu.

Zdroj: cas.sk | Foto: freepik

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.