Máme pre vás dobrú správu, mliečne výrobky zo Zvolena, budú konečne originál slovenské. Možno ste ani nevedeli, že majiteľom bola americká spoločnosť, ktorá sa rozhodla všetko prenechať Slovákom. Po informácii, že najpredávanejší slovenský krém Indulona je už gréckym výrobkom, je toto výborná správa.

Mliekáreň, ktorá vyrába známe smotanové jogurty a dezerty s označením Zvolenský, patrila pod jednu z najväčších skupín sveta svojho druhu Schreiber Foods, ktorá mala svoje začiatky vo výrobe syrov ešte v roku 1945 v USA. Spoločnosť prevzala výrobu vo Zvolene len v roku 2015 a svoju púť tu ukončila od januára 2018, kedy výrobu pod touto značkou predala. Dôvod, prečo sa tak firma rozhodla, neprezradili, no nás môže tešiť fakt, že Zvolenský bude tým pravým slovenským výrobkom, ktorý bude patriť výlučne Slovákom.

Novým majiteľom sa od januára tohto roka stal Juraj Blada, ktorý bol dlhoročným generálnym riaditeľom spoločnosti Schreiber Foods. Ako informuje portál hnonline.sk, celé mliekárne kúpil v rámci svojej spoločnosti s názvom Nexo Trade.

Zdroj: hnonline.sk | Foto: FB/Zvolenský

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.