Na Slovensku už čoskoro vyrastie ďalšie moderné lyžiarske stredisko. Tešiť sa tak môžu všetci, ktorí obľubujú lyžovačky. V porovnaní s Jasnou má byť nový komplex na rovnakej úrovni.

Východné Slovensko sa má na čo tešiť, zo strediska Kojšovská hoľa plánujú už čoskoro vybudovať novú Jasnú. Hoci stredisko funguje aj dnes, svoje najlepšie roky má už dávno za sebou. Investori sa preto rozhodli dať mu nový život a vybudovať z neho obľúbený komplex, kam budú chodiť nielen Slováci, ale aj ľudia zo zahraničia. Výstavba by sa mala začať už o rok a podobu nového strediska by mala nadobudnúť v roku 2020. Celkový rozpočet, s ktorými investor počíta, je viac ako 11 miliónov eur, pričom v tejto cene budú vybudované nové sedačky, vleky či služby na vysokej úrovni.

Svahy by mali byť po novom prepojené tak, aby si lyžiari nemuseli vyzúvať lyže a pohodlne tak mohli prejsť až k autám. Investor plánuje nielen vymeniť staré vleky, ale doplniť ich aj o nové trasy. Celé stredisko s viac ako desiatimi kilometrami zjazdoviek by malo byť už v roku 2020 porovnateľné s Jasnou, ktorá je momentálne jednotkou na Slovensku. Na svoje si prídu aj obyvatelia v tomto regióne, nakoľko nový komplex poskytne prácu až 140 ľudom.

Zdroj: cas.sk | Foto: FB/Jasná/pixabay