Slováci povedali dosť a pripravujú protestný pochod proti mafii na východe Slovenska. Keď vláda nič nerobí, ľudia sa rozhodli, že začnú bojovať sami, aby si ich už konečne niekto všimol. Podporíte nejakým spôsobom tento protest aj vy? 

Nedávno došlo na východe k otrasnému zisteniu, kedy po zmiznutí malamuta boli jej majiteľom vrátené len pozostatky zo psa, ktoré rodinu takmer odrovnali. Celou vecou sa zaoberá najmä SOS linka pre zvieratá v núdzi, ktorá sa na situáciu už nedokáže pozerať a vyzýva ľudí na protestný pochod, ktorým chcú upozorniť najmä našich politikov, aby sa vecou konečne začali reálne zaoberať. Dôvodom rozhorčenia ľudí sú veľké podozrenia z toho, že na východe Slovenska existuje mafia, do ktorej sú vraj zapletení nielen miestni Rómovia, ale aj policajti!

Prípad, ktorý tak vyzeral ako obyčajná krádež psa, jeho surové zabitie a skonzumovanie má pravdepodobne omnoho väčšie rozmery, akoby ste si mysleli. Na tomto mieste vraj úradujú nebezpeční ľudia, ktorí sa starajú o kradnutie psov, vývoz do zahraničia, predaj masti zo psov, vydieranie a vykrádanie domov, či dokonca obchod s bielym mäsom a drogami. Toto všetko vraj nemajú na svedomí len tí najmenej prispôsobiví ľudia z osád, ale aj takí, ktorí to celé riadia z vonku.

Po takýchto zisteniach je úplne opodstatnené, že najmä milovníci psov sú ochotní zúčastniť sa protestného pochodu proti týmto otrasným praktikám. Majiteľ malamuta, ktorého nedávno našli mŕtveho je vraj presvedčený, že psov pred smrťou bijú palicami a konkrétne z tohto urobili psiu masť. Je preto úplne normálne, že ľuďom už dochádza trpezlivosť a nebudeme sa čudovať, ak by začali brať spravodlivosť do vlastných rúk.

Majiteľ Niny podal trestné oznámenie, no ani po niekoľkých dňoch sa mu nikto neozval. Polícia urobila zatiaľ jediný krok, ktorým bolo vyžiadanie kamerových záznamov, ktoré mohli páchateľov zachytiť, no či niečo zistia, isté nie je.

Majiteľ sučky Niny však verí, že celý tento biznis sa podarí prekaziť a navždy skoncovať s utrpením psov, ktorí žijú v šťastných rodinách, z ktorých ich odviedli násilím. Mužovi sa dokonca ozývajú ľudia z celého Slovenska, ktorí mu sľubujú odmenu viac než 1 000 eur za to, ak im zistí informácie o týchto zlodejoch. Slováci sa právom búria a spájajú sa v jeden celok. Na tento nechutný biznis sa totiž dokáže pozerať len málokto a ľudia začínajú pri takýchto občanoch strácať trpezlivosť. Keď nezačne nekonať vláda, veľmi ľahko môže dôjsť k tomu, že Slováci začnú takéto prípady riešiť sami.

Zdroj: Facebook/SOS linka pre zvieratá v núdzi, tvnoviny.sk | Foto: freepik/pixabay ilustračná

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.