Sociálnou sieťou Facebook sa šírila poplašná správa a naleteli jej aj desaťtisíce Slovákov. Môže za to obava o zneužití osobných údajov, ktorá nabrala celosvetové rozmery.

V posledných dňoch sa internetom šírila správa, ktorú zobrali vážne ľudia po celom svete, no nakoniec sa ukázalo, že ide o hoax, teda blud. Informácia vás mala presvedčiť, aby ste do komentára napísali skratku BFF (Best firends forever – navždy najlepší priatelia), pričom na základe farby týchto troch písmen sa malo ukázať, či je váš účet zabezpečený alebo môže byť zneužitý.

,Mark Zukerberg, generálny riaditeľ Facebooku, vymyslel slovo BFF, aby sa uistil, že váš účet na facebooku je bezpečný. Dajte lajk tomuto príspevku a napíšte BFF do komentára, ak sa objaví zelená, váš účet je chránený.
Ak sa neobjaví v zelenej farbe, okamžite si zmeňte heslo, pretože ho môže niekto hacknut (zneužiť),“ píše sa v príspevku.

O tom, že išlo o žart a príspevok nie je reálny, informovala aj facebookova stránka Čistá psychiatria, ktorá ho taktiež zdieľala. Kvôli obrovskému záujmu ľudí o zistenie, či je ich profil zabezpečený však nakoniec príspevok vymazala. FB stránka nazvaná Prieskumník si ale tento status ponechala a neustále tak necháva ľudí, aby ho komentovali a reagovali naň neho bez toho, aby vedeli, že nie je pravdivý.

Zdroj: Facebook | Foto: Wikipedia/Pixabay