Niektorí obyvatelia na Slovensku evidentne nie sú v takej zlej finančnej situácii, keďže sa v piatok počas sviatku rozhodli zapratať parkoviská v rakúskych obchodoch.

17. november nie je len spomienkou na Nežnú revolúciu, kedy sa na námestiach štrngalo kľúčmi, ale aj voľným, tentokrát, pracovným dňom. Kým väčšina zostala vďaka pochmúrnemu počasiu doma, iných neodradili ani zavreté obchody či nákupné centrá. Jednoducho nasadli do áut a šli na nákupy do Rakúska.

Podľa informácií z Dopravného servisu Rádia Expres sa tvorili aj desaťkilometrové kolóny na hraničných prechodoch Jarovce – Kittsee a tiež Petržalka – Berg. Dlhé rady áut zachytil aj reportér Nového Času.

Vianoce sú približne o mesiac a “blázinec” v obchodoch sa začne koncom novembra-začiatkom decembra, no najväčší boom zažijú obchody tesne pred Vianocami. Netreba zabudnúť, že podľa zákona musia byť počas štátnych sviatkov obchody zatvorené, a to sa bude týkať aj vianočného obdobia, kedy super a hypermarkety musia svoje brány zatvoriť 24. decembra najneskôr do 12. hodiny. V dňoch 25. 26.12 budú všetky obchody zatvorené, s výnimkou tých prevádzok, ktoré sú nevyhnutné na zabezpečenie potrieb obyvateľstva a sú vymedzené v zákone.

Zdroj: cas.sk, aktuality.sk | Foto/Video: Facebook/cas.sk