Výrobcovia pív ohlasujú, že tento nápoj bude od januára drahší ako sme na neho zvyknutí. Zvýšenie cien sa netýka len tradičných pív, ale aj obľúbených ciderov, ktoré si na Slovensku našli svoju cieľovú skupinu.

Vyššiu cenu pocítia spotrebitelia najmä pri značkách ako je Zlatý Bažant, Corgoň, Kelt a rôzne ovocné cidery. Výrobca Heineken Slovensko dokonca oznámil, že suma za jeho výrobky sa zvýši až o 3,5 percenta. Tento krok odôvodňujú firmy tým, že na výrobu je nutné vynaložiť vyššie náklady ako v minulosti. Za zvýšenie cien môžu najmä suroviny, obaly, ale aj cena práce a energie. Ovocné šťavy, ktoré sú súčasťou obľúbených ciderov zdraželi až o neuveriteľných 70 percent, čo môže za rast konečných cien týchto nápojov.

Generálny riaditeľ spoločnosti Heineken Slovensko tvrdí, že ceny svojich výrobkov nezvyšovali od roku 2013, pričom im už vtedy rástli náklady na výrobu. Navýšenie súm je nevyhnutné, nakoľko zdraželi najmä plechovky a pivovarnícky slad, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou týchto nápojov. Keďže spoločnosť Heineken vyrába niekoľko druhov pív, spotrebitelia si priplatia pri nákupe za značky Zlatý Bažant, Corgoň, Kelt, Krušovice, Starobrno, Martiner či Desperados.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: freepik.com