Ľudia sú sklamaní, najväčšie slovenské strediská budú v novej sezóne drahšie ako kedykoľvek predtým. Môže za to rozhodnutie prevádzkovateľa, ktorý nielenže zvýši ceny, ale vymyslel aj nové obmedzenia!

Neuveriteľné, čo sa u nás na Slovensku deje. Nestačí, že neustále zdražujú potraviny, energie a všetko ostatné, zvyšovanie cien ohlásil už aj prevádzkovateľ najväčších slovenských lyžiarskych stredísk. Aby toho nebolo málo, nezdvihnú sa v novej sezóne len ceny, pridali sa totiž aj ďalšie obmedzenia.

Negatívne reakcie si svojim konaním vyslúžil prevádzkovateľ Tatry Mountain Resort , ktorý pred touto sezónou predával skipas na celú sezónu s názvom Šikovná sezónka za 199 eur. Použiť ho bolo možné v 4 najpopulárnejších strediskách na Slovensku a v jednom v Česku. Ľudí tak teraz prekvapila zmena cenníka a podmienok jeho používania.

V roku 2018 si záujemcovia zakúpia sezónku už za 219 eur, čo síce nie je až také strašné, no šok zažijú lyžiari a snoubordisti po tom, ako sa dozvedia, že skipas neplatí na celú sezónu, pretože na neho prevádzkovateľ uvalil obmedzenia. Z platnosti je vylúčené využívanie svahov v období medzi Vianocami a Novým rokom, počas jarných prázdnin a posledný víkend vianočných prázdnin.

Ak by chcel niekto predsa len navštíviť strediská aj počas týchto obmedzení, musí si zakúpiť zvlášť lístok alebo sezónku platnú pre obmedzenia, avšak za ďalších 80 eur. Jednorazovo sa tak z roka na rok zvýšila cena sezónneho skipasu zo 199 eur na 299 eur, čo je už naozaj príliš. Mnohí ľudia zmeny nechápu a takéto konanie kompetentných si nevedia vysvetliť.

Zdroj: cas.sk | Foto: pexels/facebook