A je to tu. Na Slovensku bola spustená nová prevratná služba, ktorá si sľubuje veľký úspech. Niektorí ju však ignorujú a tvrdia, že takýmto spôsobom platiť nikdy nebudú. 

Pred pár rokmi sme si takéto novinky snáď ani nevedeli predstaviť, no doba ide tak rýchlo dopredu, že posun nedokážeme zastaviť a každú chvíľu nás prekvapí nejaká nová, život uľahčujúca aplikácia.

Službu s názvom Google Pay už môžu od 28. februára využívať aj Slováci, ktorých platenie kartou či peniazmi omrzelo. Ide totiž o možnosť platenia mobilom. Jej obrovskou výhodou je vraj bezpečnosť a rýchlosť platenia, keďže hľadanie karty alebo peňaženky je pre niektorých ľudí zdĺhavejšie. Ak sa rozhodnete túto novinku využívať, k dispozícii je vám 43-tisíc prevádzok na Slovensku, ktoré sú označené ikonkou Google Pay. Samozrejme, platiť týmto spôsobom môžu len ľudia, ktorí majú telefón alebo tablet s operačným systémom Android 4.4 a vyšším. Pred prvým zaplatením si však musíte stiahnuť aplikáciu, do ktorej si pridáte údaje svojich platobných kariet.

Túto prevratnú novinku zatiaľ podporujú len niektoré banky, a to Slovenská sporiteľňa, mBank, Poštová banka a J&T Banka. Nie je ale vylúčené, že sa k nim v najbližšom období pridajú aj ďališie finančné inštitúcie.

I keď najnovšie aplikácie sú tvorené s cieľom šetriť nám čas a uľahčovať život, množstvo ľudí na svoje zaužívané spôsoby nedá dopustiť a platiť budú po celý život hotovosťou alebo platobnou kartou. Služba zrejme osloví najmä mladých ľudí, ktorí sú v dnešnej dobe totálne závislí na mobiloch a ich inováciách. Odborníci tvrdia, že táto forma platenia je bezpečná a o svoje údaje sa užívatelia báť nemusia. Či to tak bude aj naozaj, ukáže čas.

Zdroj: cas.sk | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.