Detské muzikály, ktoré sa mali konať v posledných mesiacoch, organizátori na poslednú chvíľu zrušili. Peniaze však divákom nikto doteraz nevrátil a šanca, že sa k nim vôbec niekedy dostanú, je stále menšia. Čo na to Ticketportal? 

Možno ste to zažili aj vy. Ak ste si kúpili lístky na detské muzikály Elsa a Anna – Ľadová krajina a Snehulienka na ľade, dočkali ste sa zrejme veľkého sklamania. Predstavenia sa nielenže po celej republike zrušili, ale peniaze za lístky už ľuďom nikto nevrátil.

Samozrejmosťou je obrátenie sa nespokojných ľudí na spoločnosť Ticketportal, ktorá podujatia sprostredkováva, no jej odpoveď mnohých zarazila. Ticketportal tvrdí, že peniaze pošle na účet klientom až vtedy, keď mu ich vráti usporiadateľ podujatia. Stovky pobúrených ľudí ale žiadajú o preplatenie zrušeného muzikálu už od novembra 2017.

Lívia Franková z Ticketportalu pre cas.sk uviedla, že spoločnosť vie vrátiť peniaze len v situácii, že nimi aj disponuje. V tomto prípade ich nemá, takže si klienti musia počkať. I keď pri podujatí Snehulienka na ľade už prebieha postupné vracanie peňazí, v prípade Elsy a Anny to také ľahké nie je a spoločnosť stále čaká na spomínaného usporiadateľa. Či sa však klienti svojich peňazí niekedy dočkajú, isté nie je. Veľkou záhadou je aj to, že usporiadateľ zrušil všetky predstavenia len pár dní pred ich termínom, a divákom neponúkol ani náhradný termín.

Niekoľkomesačné čakanie tak môže byť spôsobené aj podvodom, na ktorý doplatilo množstvo Slovákov. Suma za tieto prestavenia pri tom nie je nízka, za dospelý a detský lístok dali diváci Elsy a Anny až 59,80 eur. Cena za Snehulienku na ľade bola nižšia, a to 28 eur za dospelý a detský lístok.

Zdroj: cas.sk | Foto: FB/Ticketportal

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.