Toto je šok, z akého Slováci určite nie sú nadšení. Vláda chcela ľudom pomôcť, no prišiel presný opak. Čaká nás zdražovanie, kvôli ktorému si budeme do vrecka siahať čoraz hlbšie. 

Radi trávite voľné chvíle doma na Slovensku? V tom prípade pre vás nemáme dobrú správu. Už čoskoro si za služby v našom cestovnom ruchu priplatíme viac, ako sme zvyknutí. Dôvodom zvyšovania cien bude najmä zvyšovanie príplatkov za prácu pre zamestnancov počas víkendu, čo sa priamo dotkne turistov.

Viceprezident Zväzu cestovného ruchu Ján Svoboda hovorí, že už dnes si za niektoré služby platíme na Slovensku viac cez víkend ako cez týždeň. Situácia by sa však mala podľa neho zhoršovať. Odhady prezrádzajú, že napríklad príplatok za ubytovanie počas víkendu sa zvýši aj o 30 percent. Pravdepodobne sa ale na Slovensku dočkáme aj toho, že v reštauráciách budú dvojaké jedálne lístky. V jednom bude cena za jedlo počas týždňa, v druhom počas víkendu.

Pre Slovákov je však niečo také nepredstaviteľné a dovolenku počas víkendu v našej krajine si tak dovolí menej ľudí ako doteraz. Na jednej strane chce vláda prilepšiť zamestnancom, ktorí pracujú cez víkendy, no na druhej strane sa dalo očakávať, že všetko si to zase zaplatia nie firmy, ale my.

Podľa informácií, ktoré uvádza Televízia JOJ, by sme prvé zdražovanie mali pocítiť už od 1. mája tohto roku, pričom druhé sa očakáva od januára 2019. Ľudia by sa teda na zvyšovanie cien mali rozhodne pripraviť.

Zdroj: noviny.sk | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.