To, o čom sa doteraz len šepkalo, sa rozhodli rozzúrení Slováci aj urobiť. Ak chcete, môžete sa zapojiť aj vy a svojím podpisom prejaviť súhlas s petíciou za zrušenie zábavnej pyrotechniky a predaja petárd. 

Silvestrovské oslavy sa už tradične spájajú s hlučnými delobuchmi a ohňostrojmi, ktoré však negatívne ovplyvňujú zvieratá a citlivé osoby. Aj počas tohto Silvestra ušlo zo strachu niekoľko psíkov a dokonca sa stratil aj starší ujo, ktorého o pár dní našli mŕtveho. Slováci už majú podobných prípadov viac než dosť, preto spísali petíciu, v ktorej žiadajú zakázanie zábavnej pyrotechniky. Zákaz sa netýka polnočných ohňostrojov, ktoré sú prevádzkované odborníkmi.

“Cieľom tejto petície nie je zakázať oficiálne ohňostroje o polnoci na Silvestra/Nový rok alebo pri iných príležitostiach, ktoré prevádzkujú odborné firmy s povolením a trvajú niekoľko minút. Cieľom tejto petície je skoncovať s petardami, delobuchmi, svetlicami, keď je tyranizované obyvateľstvo a najmä domáce i voľne žijúce zvieratá po dobu niekoľko týždňov, v ktorúkoľvek nočnú i dennú dobu, rôznymi petardami a domácimi ohňostrojmi, ktoré sú sprevádzané veľkým hlukom a ozývajú sa nielen na Silvestra, ale už niekoľko týždňov predtým, dokonca aj počas Vianoc, sviatkov pokoja. Jednotlivé mestá a obce už doteraz obmedzovali používanie zábavnej pyrotechniky iba na Silvestra, ale žiaľ neúčinne. Preto je nutné okrem toho aj zakázať predaj zábavnej pyrotechniky, okrem prskaviek a vystreľovacích konfiet,” píše sa v úvode petície.

Čo si o tom myslíte? Chcete, aby táto petícia v parlamente prešla?

Zdroj: peticie.com | Ilustračná foto: Pexels

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Mladá a ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá sa zaujíma o všetko, čo sa deje okolo nej a má potrebu upozorniť na to aj svoje okolie. Miluje písanie a ak náhodou nepíše nejaký článok, rada si prečíta dobrú knihu.