Ilustračná foto

Slovákov vydesila nepríjemná sms notifikácia, ktorá ich počas uplynulej noci informovala o tom, že im boli z účtu stiahnuté stovky eur. Podľa informácií však hovorca VÚB banky Dominik Miša klientov upozornil na skutočnosť, že o svoje peniaze neprišli. O udalosti informovali tvnoviny.sk. 

Ráno preto navštívilo VÚB banku v Zlatých Moravciach množstvo nepokojných klientov. Práve tejto banky sa mal problém dotýkať. Podľa informácií sa však má problém dotýkať aj klientov VÚB banky v Nitre.

Zástupcovia VÚB banky však tvrdia, že išlo len o chybnú sms, ktorá žiadnym spôsobom neovplyvnila prostriedky klientov.

“V nočnom spracovaní z 9.7. na 10.7. banka vygenerovala niektorým klientom SMS notifikáciu o výbere z bankomatov z piatka 6.7. so zlou informáciou o disponibilnom zostatku. Transakcie boli zúčtované korektne, klienti nemali duplicitne zúčtované transakcie a majú svoje prostriedky k dispozícii. Správny disponibilný zostatok si môžu klienti overiť cez aplikáciu internet banking a mobil banking alebo na služba KONTAKT 0850 123 000. Naši klienti by mali v najbližších minútach dostať ospravedlňujúcu SMS, kde je im všetko vysvetlené. Za chybu sa našim klientom opravedlňujeme,” uviedol vo vyhlásení Dominik Miša, PR manažér VÚB banky pre tvnoviny.sk.

Zdroj/Foto: tvnoviny.sk, pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.